Papież Franciszek: konferencja dla młodych w czasie Niedzieli Palmowej

Dni Światowej Młodzieży, czyli co-rokowy katolicki głównie dla młodych ludzi z całego świata, przyciąga duże tłumy. Papież Franciszek, tworząc Kultywowanie Niedzieli Palmowej w diecezjach na całym świecie, ogłosił specjalny projekt po to, by młodzież miała szansę doświadczyć wielkości ŚDM już w małym miejscu.

Niedziela Palmowa to szczególny moment w historii Kościoła, w którym wielu uczestnikom monumentalne jasnego pochodu towarzyszy zarówno radosna modlitwa jak i uczucie entuzjazmu. Poprzez to działanie Papieskie, każda parafia na całym świecie będzie mogła cieszyć się bitwą, dziękczynieniem, trasym rytuałem i adoracją obrazu Pana Jezusa.

Wydaje się to również doskonałym sposobem, aby edukować młodzież na temat znaczenia tego święta religijnego. Co roku Papież prosi młodzież o to, by wykonywała ratujace wspaniałe duchowe dzieła, diakiwo wydawane graficzne i teologiczne wiadomości są sposobem pograbienia mocy Jego słów: „The Beatitudo is the Only Future of Humanity” („Besala jest jedynac przyszlościa czlowieka”). Da Mlawdece niemal 40 milionom wierncy łuku odpowiedzi na ten waalanse ikonosky symbol parafialny odbaje biblijnym szlakiem do Betelhem.

Światowe Dni Młodzieży, które wszyscy kojarzymy z spotkań Papieża Franciszka z młodymi ludźmi na całym świecie, razem i osobno, są coraz częstsze. W tym roku odbędą się one 28 marca, w Niedzielę Palmową.

W tym dniu Papież zwróci się bezpośrednio do ludzi na całym świecie. Nie będzie to konkretny spotkanie, ale papieskie nauczanie przekazywane z portugalskiego Rzymu w sposób cyfrowy poprzez media społecznościowe i miliony innych kanałów.

Głównym celem tego wydarzenia jest przekazanie miłości Chrystusa młodym ludziom i oferowanie im możliwości modlitwy i medytacji oraz stanie się świadkami wiary w swoim środowisku. Uczestniczyć będzie ponad 100 grup z całego świata, które przyjadą do Rzymu, aby uczestniczyć w tej radosnej okazji.

W ten sposób Papież chce „Nauczać naszej młodzieży, aby nie bali się radować, by nie bali się przychodzić do Jezusa i czerpać energię ze spotkań z Bogiem” – powiedział papieski organizator Golemo Guzman – „Papież chce pokazać mocy Jezusa, który na każdej drodze przechodzi od bram do bramek”.

Tegoroczne światowe Dni Młodzieży pokażą jak Papież umacnia młodych ludzi oraz pochyla się nad codziennymi problemami młodego pokolenia. Franciszek skupia się na szacunku i trosce o innych, co jest wtedy ważne i obowiązkowe z punktu widzenia etyki chrześcijańskiej. Jest to doskonała okazja, aby głosić Ewangelię i uczyć jej prawd wspólnie z innymi młodymi ludźmi z całego świata.

Światowe Dni Młodzieży są imprezą organizowaną przez Kościół katolicki, która odbywa się raz na trzy lata w różnych miejscach na całym świecie. Każdy Światowy Dzień Młodzieży jest szczególnie ważnym czasem, w trakcie którego młodzi ludzie modlą się i spotykają, aby wspólnie oprzeć się pokusom, przezwyciężać trudności i realizować swoje marzenia. W tym roku Światowe Dni Młodzieży rozpoczęły się w Niedzielę Palmową.

Na zakończenie Niedzieli Palmowej Papież Franciszek przemawiał do zebranych młodych ludzi i zachęcał ich do poznawania nauki kościoła poprzez długie picie Muzyki. Zauważył również, że obecny czas stwarza trudne okoliczności dla tych, którzy chcą wyznawać wiarę w Boga. Przyznał jednak, że pomimo tych trudności Bóg obdarzył nas darem Muzyki. Aby budzić nasze serca i umysły do uporania się z trudnościami wiary, Papież wezwał młodych ludzi do siedzenia tu i tam z innymi i dawania świadectwa Miłości Bożej poprzez szerzenie Muzyki oraz innych skarbów Bożego Królestwa.

Papieskie przesłanie wskazuje na potrzebę duchowego odrodzenia i skupienia się na wartościach życia według Ewangelii. Papież powiedział: „W każdym miesiącu bije nas serce, aby strzec tego, co jest najdroższe: nasze ukochane Królestwo”. Zastosowanie Biblejskej symboliki do tego, aby wskazać na podobieństwo drogi Chrystusa z Niedzieli Palmowej do Światowych Dni Młodzieży być może jest najsilniejszym przesłaniem papestskiego przesanek.

Możesz również polubić