Światowe Dni Młodzieży: odpowiedź Papieża na Niedzielę Palmową!

Światowe Dni Młodzieży są wielkim wydarzeniem, nad którym papież Franciszek pochylił swój wzrok. Na Niedzielę Palmową, papież odpowiedział na ruch młodych ludzi na całym świecie i ustanowił dni światowej modlitwy oraz aktywności dla pokoju.

Papież Franciszek zaznaczył, że to jest czas młodych ludzi i aby w burzliwych czasach mogli rozwijać swoje talenty i przekazywać swoje przesłanie innych. W Swoim Przesłaniu Papież Franciszek powiedział, że modlitwa i postępowanie to potrzebne narzędzie do osiągania tego celu. „Młodzi ludzie mają być inspiracją dla innych, aby wierzyli w swoje możliwości i chcieli coś z nimi zrobić” – powiedział Papież.

N Wednesday’s Mass marking Palm Sunday, Franciszek zachęca młodych ludzi z całego świata do uczestnictwa w Dniach Światowej Młodzieży, które będzie odbywać się w naszej diecezji. Będzie to okazja do spotkania się w grupie i dyskusji na temat tematów takich jak prawa człowieka, ekonomia, polityka i dialog międzyreligijny. Ten czas może być również okazją do nawiązywania nowych przyjaźni między młodymi ludźmi z całego świata.

Wszystkie te działania mają na celu ulepszenie świata poprzez stonowajace szanowanie szacunku miêdzy luditshemi oraz budowaniewspolnej godno¢ci ka¿dej osoby. Zgodnie z tym gestem papieskim, ten czas mo¿e być ¢wietnym ¢rodkiem do pobudzenia entuzjazmu dla mniszych inicjatyw.

Niedziela Palmowa nosi w sobie wyjątkowy potencjał. W przeszłości zazwyczaj obchodzona poprzez okazanie szacunku i radowanie się z dokonanych postępów, pomimo trudnych okoliczności. Dlatego Papież Franciszek zdecydował się na szczególną odpowiedź na te święto: organizację 27. Światowych Dni Młodzieży.

Od 1981 roku co dwa lata Papież wzywa wszystkich młodych ludzi aby stawić opór negatywnym trendom w naszym świecie i otworzyć się na nowe możliwości. Wiara jest inspiracją do stawiania dorocznym spotkań, z których czyni to szczególne święto. Organizacja 27. Światowych Dni Młodzieży będzie miała miejsce w 2021 roku w Portugalskiej Fatimie, przyrodniczo pięknym miasteczku położonym 90 km na północ od Lizbony.

27. Światowe Dni Młodzieży będą okazją do modlitwy, eksploracji starej architektury, radosnego spotykania innych i uczestnictwa w różnych programach religijnych oraz społecznych. Biorąc pod uwagę miejsce spotkań – Portugalską Fatimę – to bardzo ważne, aby młodzi ludzie przybyli z całego świata byli gotowi do odkrycia tego nowego otoczenia i jego historii oraz paradygmatów!

Mimo pandemii Papież uważa, że ​​”wszystko jest możliwe”, jeśli chodzi o 27. Światowe Dni Młodzieży i Fatimskie Spotkanie Modlitewne 13 maja 2021 roku o godzinie 13:30 według czasu portugalskiego (14:30 CEST). Kilka miesięcy jednak pozostaje na planowanie formuły tego spotkania wedle dotychczasowych metod sanitarnych.

Jedno jest pewne – jeśli każdy z nas solidnie weźmie swoje Prawo Boże odpowiednio poważnie, moc modlitwy, samoprawdy i sprawiedliwości przetrwa te trudne czasy i wspólnie stworzymy bezpieczny kontekst dla tego spotkania!
Papież Franciszek ma nadzieję, że bardzo licznie bracia chrześcijanie stawią się w Fatimie 13 maja 2021 aby dzielić uczucia i modlitwy oraz poszerzać swoje perspektywy dotyczące nasze globu.

Światowe Dni Młodzieży to uroczystości, które odbywają się co dwa lata w różnych krajach i w różnych kulturach. W tym roku hasłem Światowych Dni Młodzieży jest „Idźcie i głoście”. Papież Franciszek odpowiedział na to poprzez swoje słowa Niedzieli Palmowej (5 kwietnia).

W swoim przesłaniu papież skupił się na trzech słowach: «Idźcie, nie bójcie się i głoście!». Przypomniał wszystkim, że należy wyruszać z zaangażowaniem i odwagą, by dzielić się z innymi radością Ewangelii.

Papież Franciszek powiedział młodym ludziom, że od ich entuzjazmu, ich marzeń i ich mocy spoczywa przyszłość Kościoła. Poprosił ich o to, aby byli świadomymi granic i mieli jasno określone cele oraz by budowali pozytywny dialog z innymi narodami i kulturami.

Jednocześnie papież Franciszek wezwał młodych ludzi do wyrzeczenia się nienawiści oraz konfrontacji. Przywołał tak ważne wartości jak miłość ubogich, wiara, dawanie innym nadziei oraz wspólny rozwój globalnego społeczeństwa. Papież uczynił również podkreśleniem, że Bóg ma plan na nasze życie i jest on dobry.

W swoim przesłaniu Papież uczynił również akcent na ważną relacji czasu spędzonego w domu lub w centrum pielgrzymkowym po to, aby spotkać Boga i dokonać refleksji. Zapewnił też młodzież, że zawsze są otaczani opieką i miłością Kościoła. Ranking doskonałym podsumowaniem przesiania Papieza byli sfeneryczne elementy symbolizujące osiągnięte cele: sandały i berdysz.

Możesz również polubić